Pomysły na różne okazje

Wpis

niedziela, 15 kwietnia 2012

Skok ze spadochronem

skok ze spadochronemSpadochron jest statkiem powietrznym, który wykorzystuje opór powietrza do zmniejszenia swojej prędkości opadania w atmosferze i pozwala na całkowicie bezpieczne wylądowanie podwieszonego skoczka, a także ładunku czy jakiegokolwiek sprzętu. Spadochrony ze względu na swoje przeznaczenie dzielone są na spadochrony ratownicze, treningowe, zapasowe, wyczynowe, desantowe, towarowe, jak również spadochrony o specjalnym przeznaczeniu, czyli spadochrony hamujące.

Dzielimy spadochrony także ze względu na system ich otwarcia, czyli spadochrony z samoczynnym systemem otwierania, z wolnym systemem otwarcia oraz kombinowanym systemem otwarcia. Kolejny podział spadochronów to podział ze względu na ich rozmieszczenie na osobie skaczącej, czyli na skoczku wtedy takie spadochrony dzielimy na piersiowe, plecowe, plecowo – piersiowe, plecowo – plecowe oraz siedzeniowe. Spadochrony dzielone są również ze względu na właściwości aerodynamiczne wtedy dzieli się je na spadochrony sterowane, szybujące i spadochrony o małej sterowności.

Skacząc ze spadochronem mamy możliwość przeżycia ekscytującej przygody. Możemy przekonać się na własnej skórze, czym jest naturalna prędkość około 200 km/h, jak również sześćdziesięciu sekund swobodnego, powolnego spadania. Takie skoki ze spadochronem odbywają się przy asekuracji doświadczonego instruktora, a więc są całkowicie bezpieczne. Do nas tylko należy po prostu bardzo dobrze się bawić. Skoczyć ze spadochronem może każdy i w każdym wieku. Niepotrzebne są również żadne badania lekarskie czy specjalne szkolenia. Wystarczy tylko chęć przeżycia cudownej, niezapomnianej przygody. Skok ze spadochronem może być świetnym i ekscytującym prezentem nie tylko dla nas, ale także dla bliskiej nam osoby. Taki podarunek na pewno dostarczy sporą dawkę adrenaliny i świetnej zabawy, zostawiając przy tym wiele fajnych wspomnień.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
eryk_rudobrody
Czas publikacji:
niedziela, 15 kwietnia 2012 13:51

Polecane wpisy